Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği

Kadınlar hayatlarının belirli dönemlerinde şikayetleri olduğundan ya da rutin kontrol amaçlı kadın doğum bölümüne başvurmaktadır. Bu bölüm, kadınlardaki üreme organlarının her türlü hastalık tanısı ve tedavisini içermektedir. Ayrıca gebelik ve gebelikle alakalı problemlerin giderilmesiyle ilgili tedavi seçenekleri de sunmaktadır. Kısırlık, aşılama, tüp bebek gibi konular da kadın doğumun ilgi alanına girmektedir.

Kadın hastalıkları ve doğum olarak adı geçen bölümün üreme endokrinolojisi ve infertilite ve perinatoloji gibi bazı yan dalları bulunmaktadır. Üreme endokrinolojisi ve infertilite kısırlığı ifade etmektedir. Çok çeşitli nedenlerle ortaya çıkan kısırlık problemi, tüp bebek yöntemiyle çözülebilmektedir. Hastalar tüp bebek tedavi yöntemine uygunsa, bu tedaviden yararlanabilmektedir. Eskiden çok büyük bir sorun olan kısırlık, günümüz tedavi seçenekleriyle aşılması imkansız olarak görülen bir problem olmaktan çıkmıştır.

Uygulanacak olan tedaviler hastaların yaşı ve kısırlık süreleri baz alınarak planlanmaktadır. Kadında yumurtlama düzensizliği varsa, yumurta takibi yapılabilmektedir. Hasta tedaviye uygunsa, yumurtlama ve aşılama tedavisine geçilebilir. Sonuç elde edilemezse de tüp bebek tedavisi uygulanabilmektedir. Hangi yöntemin uygulanacağına uzmanın karar vermesi gerekmektedir. Bunun için hasta muayene edilmeli ve durumuna göre bir tedavi planı çıkarılmalıdır.

Kadın Doğum Hangi Şikayetlerle İlgilenir?
Adet düzensizliği, kısırlık, vajina kuruluğu, hamile kalamama, cinsel ilişki sırasında ağrı, adet kanamasının az veya çok miktarda olması, vajinadan et parçası gelmesi, cinsel isteksizlik, adet sancısı, adetin erken yaşta olması, çocuk sahibi olamama ya da ilk adet kanamasının olmaması gibi durumlarda kadın doğuma gidilmesi gerekmektedir. Kadınsal hastalıklara yönelik tedavi yöntemlerinin uygulandığı bölüm, bu tür şikayetlerle gelen hastaların muayene edilerek tedavi edildiği bir bölümdür. Dolayısıyla bu tür şikayetleriniz varsa, vakit kaybetmeden bir kadın doğum uzmanına görünmelisiniz.

Özel Mediva Tıp Merkezi, toplam 2500 m2 kapalı kullanım alanına sahip olan, her türlü tıbbi ve konfor ihtiyacını karşılayabilen en son teknolojilerle donanımlı bir tıp merkezidir.

Daha Fazla Oku
İletişim Bilgileri
 • Adres:
  İnönü Mahallesi Kültür Caddesi No:14 Merkez / Bingöl
 • Telefon:
  +90 (552) 835 39 84
 • GSM:
  444 10 33
 • E-mail:
  info@medivatip.com.tr
Hızlı İletişim
Açılış Saatleri
 • Pazartesi - Cuma :
  08:30 - 24:00
 • Cumartesi :
  08:30 - 24:00
 • Pazar :
  10:00 - 24:00

Telif Hakkı Mediva Tıp Merkezi © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Kodlama: nlksoft™.


Son Güncelleme Tarihi: 29.03.2024