Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Özel Mediva Tıp Merkezi  Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi,  bireylerin sağlıklı bir yaşamı oluşturan sağlık hizmetlerine,  iyi yaşam aktivitelerine ve rehabilitasyon hizmetlerine ulaşmak amacıyla; yaşadıkları ülkeden çıkarak, başka bir ülkeyi ziyaret etmesi ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak adına yaptıkları Tuzimdir.

Sağlık turizmini 3 Ana başlıkta toplayabiliriz.

1.Tıp Turizmi (Hastanelerde tedavi ve ameliyat vb. işlemler)
2. Termal Turizm (Termal Tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme vb. hizmetler)
3. Yaşlı ve Engelli Turizmi (Geriatrik tedavi merkezi veya yaylalar da sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamalar)
Özel Mediva Tıp Merkezi olarak bünyemizde kurduğumuz Sağlık Turizmi birimi ile Bingöl’de Sağlık Turizminin öncüsü olmak için hizmet veriyoruz. Hastalarımıza sunduğumuz hasta odaklı yaklaşım ile yabancı hastanın ihtiyaçlarını en iyi şekilde tanımlıyoruz. Hem medikal hem de operasyonel şekilde en doğru hizmeti sunmayı hedefliyoruz.
Bingöl Özel Mediva Tıp Merkezi, teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ile Sağlık Turizmi alanında da uluslararası nitelikte hizmet verecek şekilde dizayn edilmiştir, Sağlık turizmi alanında özellikle KBB Cerrahisi, Fizik Tedavi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Diş Poliklinikleri hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır.
Bingöl Özel Mediva Tıp Merkezi olarak önceliğimiz; yabancı hastalarımızın tanı ve tedavi süreçlerini en huzurlu ve rahat şekilde geçirmelerini sağlamaktır.  Bingöl Özel MEdiva Tıp Merkezi Uluslararası Sağlık Birimi  Departmanı, yurtdışından gelen hasta ve hasta yakınlarının ziyaretlerinin planlanması, tedavi süreçlerinin uygulanması sürecinde de rehberlik hizmeti vermektedir.
Uluslararası Sağlık Turizmi Birimimiz tarafından sunduğumuz hizmetler:
Hasta taleplerinin medikal raporları eşliğinde alınıp doktorlarımız tarafından tedavi planı oluşturulması
Randevular ve tedavi süresinin planlanması
Vize işlemleri ve uçak bileti organizasyonu planlaması
Havalimanı Geliş -Otel- Özel Mediva Tıp Merkezi – Havalimanı Gidiş arasında hastanın transferinin sağlanması
Ambulans Hizmetleri
Medikal Raporların talep edilen dilde hazırlanılması
İngilizce ve Almanca tercümanlık hizmeti
Tedavi sonrası takip desteği


Sağlık Turizmi için Neden Bingöl?

Bingöl el değmemiş doğasıyla, temiz havasıyla, Dünyada defalarca 1. Seçilen balı ve diğer yöresel lezzetleriyle, Kalitesi termal kaplıcaları ile keşfedilmeye başlanmış bir turizm beldesidir. Bulunduğu coğrafi konum itibariyle kavşak noktada oluşu sebebiyle bir çok ile yakın mesafededir.
Tedavi planlaması yapan ve devam eden hastalarımız daha önce tatmadıkları bir tatil deneyimi için Sağlık tatili gerçekleştirebilir. Tedavi ve tatilleriniz aynı anda planlamak için Uluslar arası hasta birimimizle iletişime geçebilirsiniz.
Bingöl’de Sağlık Turizmi alanında ilk olmayı hedefleyen kurumumuz Özel Mediva Tıp Merkezi siz misafirlerimizi en iyi şekilde tedavi etmek ve tatillerini planlamak için büyük bir gayret ile çalışmaktayız. Sağlığa Açılan Kapı misyonumuzla çıktığımız bu yolda tüm yabancı hastalarımıza en iyi tatil ve sağlık denetimini yaşatma ilkesi ile yol alıyoruz.

Özel Mediva Tıp Merkezi, toplam 2500 m2 kapalı kullanım alanına sahip olan, her türlü tıbbi ve konfor ihtiyacını karşılayabilen en son teknolojilerle donanımlı bir tıp merkezidir.

Daha Fazla Oku
İletişim Bilgileri
 • Adres:
  İnönü Mahallesi Kültür Caddesi No:14 Merkez / Bingöl
 • Telefon:
  +90 (552) 835 39 84
 • GSM:
  444 10 33
 • E-mail:
  info@medivatip.com.tr
Hızlı İletişim
Açılış Saatleri
 • Pazartesi - Cuma :
  08:30 - 24:00
 • Cumartesi :
  08:30 - 24:00
 • Pazar :
  10:00 - 24:00

Telif Hakkı Mediva Tıp Merkezi © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Kodlama: nlksoft™.


Son Güncelleme Tarihi: 29.03.2024